Woman in airplane
Molea logo

Vyberte sa na bezstarostnú pracovnú cestu

Služobné cesty: milujeme alebo nenávidíme. Zatiaľ čo mnohí ľudia to vnímajú ako výhodu, najmä keď kombinujú podnikanie a voľný čas, veľakrát to zamestnancom príde ako vyčerpávajúca, dokonca nepohodlná stránka pracovnej náplne. Cestovanie za prácou môže byť náročné, to áno. Skúsení cestovatelia však vedia, že môžu mať oveľa lepší zážitok, keď budú dodržiavať isté pravidlá, ktoré zaručene fungujú. Molea článok Vám prináša zopár tipov a trikov na príjemnejšie služobné cesty, ktoré vám pomôžu na ďalšej ceste, kde už budete ako profesionáli!

Pred cestou...

Skontrolujte si pravidlá služobných ciest vašej spoločnosti

Predtým, ako začnete plánovať svoju pracovnú cestu, skontrolujte pravidlá, postupy vašej spoločnosti. Napríklad, kde si cestu rezervovať, kto ju musí schváliť, aké výdavky si môžete nárokovať na refundáciu a ako funguje proces refundácie.

Majte základné veci na cestu po ruke a appku Molea vo vrecku

Majte svoje základné veci, ako sú toaletné potreby a lieky, vždy po ruke a pripravené na zabalenie. Ak často cestujete určite oceníte parťáka na cesty aplikáciu Molea, cez ktorú si zarezervujete ubytovanie, cestu firemným autom či nahráte všetky bločky zo služobnej cesty.

Urobte si prieskum zahraničnej obchodnej etikety

Pripravili ste si všetky podklady k služobnej ceste a máte pripravené všetky svoje dokumenty, čo ešte? V závislosti od toho, kde cestujete, sa obchodná etiketa môže veľmi líšiť od vašej krajiny. Nezabudnite si vopred skontrolovať základné pravidlá, aby ste mohli klientovi podať ruku – alebo nie – s istotou!

Počas pracovnej cesty…

Dodržiavajte pitný režim

Pitie dostatočného množstva vody a udržiavanie hydratácie je kľúčom k prevencii únavy, ale nielen: hydratácia je tiež dobrá pre kardiovaskulárne zdravie, vašu pokožku a celkovú náladu.

Odfoťte všetky svoje bločky

Každý výdavok, ktorý platí vaša spoločnosť, musí byť zdokumentovaný. Žiadne účtenky, žiadne náhrady sú celkom štandardným pravidlom. To je dôvod, prečo vám odporúčame bločky odfotiť a následne pridať  do aplikácie Molea vždy, keď dostanete účtenku. Takto, aj keď stratíte papierovú verziu, budete mať vždy nahratý doklad v aplikácií na preukázanie svojich výdavkov.

Pri používaní verejného internetu používajte firewall

Najmä keď používate pracovný počítač a pristupujete k informáciám súvisiacim s prácou, uistite sa, že váš antivírus je aktuálny a že máte firewall, ktorý vás ochráni pred každým, kto sa dostane k vašim údajom.

Po pracovnej ceste…

Ukončite pracovnú cestu bez stresu vďaka Molea

Po návrate domov je čas na vyúčtovanie výdavkov. Vyúčtovanie pracovnej cesty cez aplikáciu  Molea zvládnete niekoľkými klikmi. Ak ste postupovali podľa predchádzajúcich tipov a nahrali ste si svoje účtenky, je to jednoduché a šetrí to Váš vzácny čas! Urobte to však včas a skontrolujte, či nič nechýba!

Posielajte ďakovné emaily

Ak sa vaši obchodní partneri a klienti postarali o to, aby bola vaša služobná cesta úspešná, pošlite im e-mail a poďakujte im za to a za ich čas. Určite to ocenia!

Zanechajte recenzie

Užili ste si pobyt v hoteli? Bol k vám váš agent milý? Buďte láskaví a zanechajte dobrú recenziu! Tak isto môžete ohodnotiť aj aplikáciu Molea, ktorá je tu ako Váš parťák na služobnú cestu.  

Dúfame, že vám tieto cestovateľské triky pomohli! Teraz je čas uviesť ich do praxe na vašej ďalšej služobnej ceste: nech už cestujete kamkoľvek, prajeme vám pohodlnú a úspešnú služobnú cestu.. Váš tím Molea